کد خبر: 1020488 تاریخ انتشار: 1396/12/14 15:55

آثار هنری استاد احد حسینی به مقبره الشعرا انتقال می یابد

وقت نیوز - مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به تصمیم اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ارائه آثار فاخر موزه ملی ایران به منظور نمایش در موزه آذربایجان از انتقال آثار هنری استاد احد حسینی به مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرا خبر داد.

به گزارش وقت نیوز ، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، "مرتضی آبدار" در این رابطه گفت : این جابجایی به منظور ایجاد امکان نمایش آثار فاخر موزه ملی ایران در راستای اهداف تبریز ۲۰۱۸ و دستور معاون محترم رئیس جمهور در بازدید از موزه آذربایجان مبنی بر بازبینی محتوایی موزه و طبق توافق به عمل آمده با استاد احد حسینی صورت خواهد گرفت.

آبدار ضمن تاکید بر لزوم حفظ جایگاه آثار نفیس استاد حسینی و تقدیر از شهرداری تبریز در راستای ایجاد امکان این جابجایی افزود: این آثار جزو نفایس هنری معاصر استان به شمار می روند اما برای ایجاد امکان نمایش آثار موزه ملی و ایجاد تطابق محتوایی ناگزیر از این جابجایی بودیم که دستور شهردار محترم تبریز در اختصاص مکانی شایسته برای این آثار بسیار کارساز بود و طبق توافق به عمل آمده این آثار در مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرای تبریز به عنوان موزه هنرهای معاصر استاد احد حسینی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با تقدیر از استاد احد حسینی در این راستا افزود: همکاری ارزنده استاد حسینی در تحقق این مهم شایسته تقدیر است. این اقدام به صورت تخصصی و توسط شخص ایشان صورت می گیرد تا با کمترین مشکلی مجسمه ها در محل جدید استقرار یابند.

آبدار تاکید کرد: تمام عزم اداره کل میراث فرهنگی استان بر این امر استوار گردیده است که پایتختی تبریز برای گردشگری کشورهای اسلامی فتح بابی باشد برای ارتقای کمی و کیفی موزه های استان و در این راستا و در یکسال گذشته اقدامات مختلفی در عرصه بهسازی فضاهای موزه ای و مباحث سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته است.

وی افزود: اگر بناست تا کیفیت موزه های استان ارتقا یابد، می بایست در کنار اقدامات ساختاری زمینه نمایش آثار فاخر ملی را فراهم آوریم چرا که نمایش برخی آثار و نفایس ملی در موزه های استان می تواند توجه طیف خاصی از گردشگران فرهنگی را به موزه های تبریز و استان معطوف کند که یقینا رضایت گردشگران و عموم مردم را به همراه خواهد داشت.

586