کد خبر: 1021736 تاریخ انتشار: 1397/07/01 10:23

آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی ارومیه در آستانه بازگشایی مدارس

وقت نیوز - رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی در آستانه بازگشایی مدارس و فرارسیدن مهرماه خبر داد.

به گزارش وقت نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه؛ مهدی مژدهی فر با اشاره به ارائه خدمات ناوگان اتوبوس رانی به شهروندان ارومیه در روز اول مهر، عنوان کرد: استفاده از اتوبوس های شهری در روز اول مهر برای دانش اموزان رایگان خواهد بود .

وی با بیان اینکه در ایام بازگشایی مدارس با توجه به افزایش تردد با اتوبوس ها، سازمان اقدام به تکمیل بازسازی دستگاه های اتوبوس کرده است، گفت: تعداد 90دستگاه از اتوبوسهای شهری جهت ارائه خدمات بازسازی و تعمیر شده اند .

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به ایستگاه های اتوبوس در داخل و حومه شهر ارومیه، اظهار کرد: 280 عدد از ایستگاه های سطح شهر با هدف خدمات دهی بهینه به مناسبت اغاز سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاها بازسازی و رنگ آمیزی شدند .

مژدهی فر از استقرار نیروهای سیار و ثابت بازرسی در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: بازرسان ویژه فنی برای کنترل وضعیت فنی اتوبوس ها و جلوگیری از فعالیت اتوبوس های دارای نقص فنی فعالیت خواهند نمود.

وی اظهار کرد: سامانه 137 شهرداری ارومیه برای دریافت انتقادات و پیشنهادات و شکایات مردمی شهروندان فعال است و همچنین شماره 2331910 شماره تلفن رسیدگی به شکایات در اتوبوس های شهری نصب شده است.

مژدهی فر با اشاره به ساماندهی سرویس های مدارس ، اظهار کرد: تعداد یک هزارو 500 دستگاه خودرو جهت سرویس های مدارس از طریق شرکتهای پیمانکاری تحت نظارت سازمان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه تمام سرویس های مدارس با مجوز سازمان تاکسی رانی برای جابه جایی مسافران تردد خواهند کرد، گفت: برای ساماندهی سرویس های مدارس با 28 پیمانکار عقد قرارداد شده است .

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با اعلام اینکه برای سرویس های مدارس مجوز دار کارت شناسایی صادر شده است ، عنوان : گشت هایی خودرویی سازمان بر فعالیت سرویس های مدارس نظارت کرده و تنها به افراد دارای کارت شناسایی اجازه تردد خواهند داد.

586/