کد خبر: 1023070 تاریخ انتشار: 1398/01/26 20:21

راستگو : درسال انتخابات وحدت را حفظ کنیم
اسکو با مردمان پرتلاشگر و مسوولان پای کار می تواند به توسعه پایدار برسد

وقت نیوز- معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی ضرورت وحدت میان مردم و گروه های سیاسی را در سال جاری که به گفته وی سال انتخابات است مورد تاکید قرار داد.

به گزارش وقت نیوز ، اشاره علیار راستگوبه انتخابات مجلس شورای اسلامی است که قرار است در اسفند امسال برگزار شود.

وی در آیین معارقه فرماندار جدید اسکو تصریح کرد: شرایط بین المللی و الزامات نظام ایجاب می کند همه حول محور رهبری و با وحدت برای پیشرفت کشور و رفع مشکلات اقتصادی تلاش کنیم و بهانه به دست دشمن ندهیم .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تقبیح اقدام ترامپ علیه سپاه ، آن را خلاق عرف بین المللی و نابخردانه توصیف کرد و گفت : ترامپ  و آن هاییکه  سپاه را تروریست را می نامند نمی دانند اگر سپاه نبود امروز داعش تا دروازه های اروپا پیش رفته بود.

وی با تجلیل از خدمات و فداکاری های سپاه ادامه داد : امنیت امروز مان را مدیون تلاش ها و رشادت های برادران سپاهی هستیم و دشمنان بدانند که اقدام ترامپ نه تنها کوچکترین خللی در اراده پولادین این نهاد به وجود نیاورده بلکه موجب وحدت و انسجام هرچه بیشتر ملت ایران شده است .

اشاره به وظایف و ماموریت های فرمانداران فراز دیگری از سخنان راستگو در آیین معارفه فرماندار جدید اسکو بود که وی در این بخش ایجاد امنیت و تامین آزادی های فردی ، اجتماعی و سیاسی را مهمترین وظیفه و مسوولیت فرمانداران به عنوان نماینده دولت عالی دولت و در مفهوم کلی نماینده عالی نظام در شهرستان بیان کرد .

وی افزود : از همین رو فرمانداران باید درعین برخورداری از روحیه مردمداری و اخلاقمداری به آرمان های دولت وفادار باشند و بتوانند منویات دولت را درشهرستان اجرا کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نظارت و پیگیری را از دیگر وظایف فرمانداران در حوزه فرابخشی بیان کرد و  گفت : تغییرات مدیریتی در سطح فرمانداران و بخشداران در راستای رویکردهای هم افزایی و استفاده بهینه ازتجارب مدیران صورت می گیرد و در این ارتباط تلاش کردیم فردی تحصیل کرده و متناسب با نیازهای حوزه شهرستان اسکو را جایگزین آقای مرتضی محمدزاده بکنیم .

راستگو درباره مزیت ها و ویژگی های اسکو یاد آورشد: نزدیکی این شهرستان به مرکزیت استان ، وجود مردمان با فرهنگ، متدین و فهیم و تلاشگر به همراه ظرفیت های گردشگری به ویژه روستای تاریخی کندوان از جمله مزیت های اسکو است که باید در دوره جدید و با همکاری جمعی در راستای توسعه پایدار این شهرستان به کار گرفته شوند.

وی ادامه داد : در کنار این مزیت ها باید از نان اسکو سخن به میان آوریم که هم اکنون فراتر از مرزهای کشور به برند جهانی تبدیل شده و نام این شهرستان را در سطح بین المللی پر اوازه کرده است .

معاون سیاسیو امنیتی استانداری آذربایجان شرقی همچنین ازظرفیت های کشاورزی ، باغی و صنعتی اسکو به عنوان مزیت دیگر این شهرستان بیان کرد و گفت : این مزیت  ها با همت جمعی مردم و مسوولان محلی که همیشه پای کار هستند به طور فزاینده می تواند به تحقق برنامه های توسعه پایدار این شهرستان کمک کند.

در این آیین با قدردانی ازخدمات مرتضی محمدزاده فرماندار سابق اسکو ،  بابک رضی منش به عنوان فرماندار جدید این  شهرستان  معرفی شد.

586