کد خبر: 1023221 تاریخ انتشار: 1398/02/19 16:29
فرماندار شهرستان اسکو:
لباس سرخ و سفید هلال احمر لباس عشق، اطمینان و آرامش است

وقت نیوز - آئین تجلیل از مربیان، جوانان، داوطلبان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو با حضور بابک رضی منش فرماندار شهرستان اسکو برگزار شد.

به گزارش وقت نیوز ، رضی منش در این آئین که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، با ابراز خرسندی از توفیق حضور در بین فداکاران و تلاشگران راه نجات انسان‌ها و آن هایی که برای تسکین آلام مردم خود را آماده کرده‌اند و تلاش می کنند، افزود: هلال احمر جزء معدود مجموعه هایی است که مرز و حزب نمی‌شناسد و حتی مذهب، دین و ملیت را مد نظر قرار نمی‌دهد، بلکه فقط در پی نجات جان انسان ها است.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه ایران جزء ۱۰ کشور برتر بلاخیز دنیا محسوب می شود بر ضرورت نگاه علمی و مبتنی بر تجربیات و دانش روز دنیا در بحث مدیریت بحران تاکید کرد.

🔸مدیریت بحران جامعه محور، رویکردی نوین در مدیریت بحران

وی یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی در یک منطقه، کشور یا جامعه محلی را میزان مشارکت مدنی آن منطقه و کشور دانست و اظهار داشت: مشارکت بهترين گزينه و الگو برای كسب موفقيت و افزايش کارآيی بلندمدت در نهادهای انسانی است‌ و در این بین هلال احمر به دلیل ایفای نقش در جلب مشارکت جوانان، از نهادهای تاثیرگذار در بحث مدیریت بحران و امداد و نجات است.

فرماندار شهرستان اسکو ادامه داد: آموزش جوانان مبنای علمی توسعه و نیل به اهداف است و می توان با آموزش جوانان و ساماندهی، مدیریت و برنامه ریزی مناسب، در حداقل زمان ممکن بهترین کیفیت از خدمات را در مواقع بحران ارائه کرد.

وی با تاکید بر نقش آموزش در مراحل مختلف مدیریت بحران خاطرنشان کرد: آنچه امروز در دنیا به عنوان اصلی بسیار مهم در مدیریت بحران به رسمیت شناخته شده است، شناخت بحران و نوع مقابله با آن است و مبنای آن نیز در دستور کار قرار دادن مباحث آموزشی است. ما نیز باید از مدیریت سخت افزاری عبور کنیم و به مدیریت نرم افزاری و شناخت محور روی آوریم.

فرماندار شهرستان اسکو طرح_خادم و طرح_دادرس را اقدامی ارزشمند و حرکتی نوین ارزیابی کرد و گفت: این طرح ها از جمله طرح های موفق آموزشی هستند، هرچند هنوز فاصله زیادی با حد مطلوب وجود دارد و باید آموزش خانواده ها و دانش آموزان از سنین پایین در دستور کار قرار گیرد.

رضی منش اظهار داشت: تنها در این صورت است که کودکان و نوجوانان به شهروندانی جامعه پذیر تبدیل می شوند و نقش خود را در مواقع بحران با مشارکت و ایثار ایفا می نمایند.

وی همچنین مهربانی با طبیعت را از مهم ترین راهکارهای کاهش بلایای طبیعی دانست و افزود: حفاظت از محیط زیست و مهربانی با طبیعت باید در ذهن کودکان و نوجوان نهادینه شود که آن نیز به نوبه خود سهمی بسزا در کاهش بلایای طبیعی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان اسکو در پایان با بیان اینکه لباس هلال احمر لباس عشق، اطمینان و آرامش است، از تلاش های امدادگران هلال احمر و ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان جناب آقای یوسفی تقدیر کرد و در انتهای مراسم از جوانان، داوطلبان، مربیان و امدادگران جمعیت هلال احمر تجلیل شد.

🔸 شهرستان اسکو رتبه دوم کمک های نقدی به سیل زدگان کشور در میان شهرستان های استان

رضی منش همچنین با اعلام اینکه شهرستان اسکو رتبه دوم کمک های نقدی به سیل زدگان کشور در میان شهرستان های استان را به خود اختصاص داده است، از احساس مسئولیت و حس نوع دوستی شهروندان شهرستان قدردانی کرد.

586/

وقت نیوز

وقت نیوز

وقت نیوز

 

وقت نیوز

وقت نیوز

586