کد خبر: 1024894 تاریخ انتشار: 1398/11/20 15:39
با حضواستاندار آذربایجان شرقی و به مناسبت دهه فحر /
سه فاز از بزرگراه خواجه - ورزقان بهره برداری شد

وقت نیوز - همزمان با دهه فحر انقلاب فازهای دو ،‌سه و چهار بزرگراه خواجه - ورزقان در آذربایجان شرقی با حضور استاندار این استان ومسوولان محلی مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گزارش وقت نیوز ، محمدرضا پورمحمدی در آئین بهره‌برداری از این بزرگراه ،‌ نقش راه و جاده در پیشبرد برنامه های توسعه استان را مورد تاکید قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد باقی مانده فازهای این بزرگراه در سال آینده به بهره برداری برسد.

به گفته پورمحمدی تاکنون 320 میلیارد تومان برای ساخت و اجرای این پروژه هزینه شده و بقیه اعتبار موردنیاز آن با مشارکت مجتمع مس آذربایجان تامین خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با ابراز رضایت از فعالیت‌های عمرانی اجرا شده و در حال اجرای استان، گفت: به‌رغم تنگناهای مالی و فشارهای اقتصادی ناشی از شرایط تحریم، ۲۴پروژه راهسازی در استان به صورت همزمان اجرا می‌شود و حتی اجازه نداده‌ایم یک مورد از این پروژه‌ها تعطیل شود.
 
پورمحمدی تصریح کرد: به جرات اعلام می‌کنیم که اجرای این پروژه‌ها، آذربایجان شرقی را به یک کارگاه بزرگ عمرانی و راه‌سازی تبدیل کرده است.
 
سعد محمدی، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران نیز در این آئین از آمادگی کامل این شرکت برای تامین منابع مالی مورد برای تکمیل فازهای یک و پنج پروژه بزرگراه خواجه- ورزقان خبر داد.

ورزقان در حدود 100 کیلومتری شمال تبریز و خواجه در 25 کیلومتری آن واقع است .

586