کد خبر: 1026277 تاریخ انتشار: 1399/06/26 21:54
دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی:
با هر گونه سهل انگاری در حادثه خیابان طالقانی برخورد خواهد شد

وقت نیوز - دادستان عمومی و انقلاب استان آذربایجان شرقی  با اشاره به جان باختن کودک 11 ساله در کانال خیابان طالقانی تبریز، گفت: این موضوع به صورت جدی پیگیری شده و با هرگونه سهل انگاری قاطعانه برخورد خواهد شد.

به گزارش وقت نیوز ،‌بابک محبوب علیلو در واکنش به جان باختن کودک 11 ساله در حادثه خیابان طالقانی تبریز، ضمن تسلیت به خانواده این کودک، اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع حادثه دستورات لازم به نیروهای انتظامی برای حضور در محل و بررسی حادثه صادر شد.

وی با بیان این‌که بنا بر دستورات صادره وضعیت کانال از حیث رعایت نکات ایمنی و حفاظتی مستندسازی شد، ادامه داد: با قاطعیت موضوع پیگیری شده و نتیجه بررسی‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی موضوع با هرگونه سهل انگاری و قصور در این حادثه برخورد جدی خواهد شود.

سه شنبه شب کودکی ۱۱ ساله، به داخل کانالی که توسط شهرداری تبریز جهت اجرای پروژه ایجاد شده است، سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز هم با صدور پیامی خواستار بررسی ابعاد دقیق حادثه تلخ خیابان طالقانی و برخورد جدی با مقصران آن شد.

در پیام روز چهارشنبه حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم آمده است: حادثه تلخ خیابان طالقانی و غم از دست دادن نوجوان تبریزی،  قلب هایمان را جریحه دار و غرق در غم و اندوه کرد.

در این پیام اضافه شده است: ضمن ابراز همدری و عرض تسلیت به خانواده محترم و داغدار این فرزند عزیزمان؛ از مسوولان دستگاه قضاء می خواهم با بررسی ابعاد دقیق حادثه، افراد مقصر در این موضوع را شناسایی کرده و با هرگونه سهل انگاری صورت گرفته برخورد جدی داشته باشند.

امام جمعه تبریز در پیام خود تاکید کرده است: به طور یقین بی توجهی به نکات ایمنی و حفاظتی از سوی متولیان و دستگاه های ذیربط در این حادثه غیر قابل گذشت و چشم پوشی است.

586