کد خبر: 1034105 تاریخ انتشار: 1401/06/30 18:01
استاندار آذربایجان شرقی:
فرهنگ ایثار و شهادت نیاز همه دوران هاست

وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت :  فرهنگ ایثار و شهادت  نیاز ضروری همه دوران‌ها است .

به گزارش  وقت نیوز ،‌ عابدین خرم در پیام خود آورده است: تاریخ پرافتخار ایران اسلامی مملو از حماسه‌ها و درخشش‌هایی است که دفاع مقدس، نماد بارز و جلوه تمام‌عیار آن است، دوران غرورآفرینی که ثمره بالنده‌ ای به نام فرهنگ ایثار و شهادت را در تاریخ این مرز پرگهر بر جای گذاشت.
وی نوشته است :  دفاع مقدس، نه‌ تنها صحنه نبرد سخت و رزم مسلحانه با جبهه متحد استکبار جهانی، بلکه عرصه بالندگی و خودباوری ملتی بود که با تأسی از نهضت الهی عاشورا و تمسک به ارزش‌های ناب اخلاقی و دینی، قوام و دوام انقلاب خود را تضمین کردند.

استاندار آذربایجان شرقی گفته است : فرهنگ انسان‌ساز و تمدن‌ساز دفاع مقدس، نیاز ضروری همه دوران‌هاست به ویژه در عرصه سرنوشت‌ساز کنونی که شاهد هجمه‌ها و فشارهای دشمنان و معاندان در عرصه‌های مختلف هستیم و رمز عبور از این دوران سخت، ایستادگی، مقاومت و اتکا به ظرفیت‌های فراوان و قابل اعتنای کشور و مردم عزیز است.

وی در این پیام با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، ارادت قلبی خود را به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس اعلام و ابراز امیدواری کرده است: در سایه فرهنگ ایثار و شهادت و آموزه‌های ناب دفاع مقدس در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی، شاهد دستاوردهای بزرگی در راستای خدمت‌رسانی به مردم و حل مسائل و مشکلات استان باشیم.

۳۱ شهریور 1359 مصادف است با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران اسلامی است که پس از هشت سال دفاع جانانه  رزمندگان اسلام با پیروزی ایران به پایان رسید و اندگی بعد رژیم صدام حسین تحت تاثیر تحولات سیاسی توسط مردم آن کشور سرنگون و صدام حسین دیکتاتور پس از ماه ها فرار و زندگی پنهانی دستگیر و اعدام شد.

586