کد خبر: 1035468 تاریخ انتشار: 1402/08/28 21:38
فرمانده سپاه عاشورا :
گسترش روحیه بسیحی می تواند شرایط موجود را بهبود بخشد

وقت نیوز - فرمانده سپاه عاشورا گفت :‌ تقویت و گسترش روحیه بسیجی در همه ارکان اجرایی کشور می تواند شرایط  کنونی و برون رفت از مشکلات اقتصادی را بهبود بخشد.

به گزارش وقت نیوز ‌،سردار اصغر عباسقلی زاده روز یکشنبه در آستانه هفته بسیج در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود :  ارنامه بسیج به ویژه در سال های اخیر سرشار از موفقیت و پیشرفت کشور در همه زمینه هاست و این روجیه باید در تمام دستگاه های اجرایی نهادینه و به باور عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به برخی از مشکلات جامعه ناشی از سوء مدیریت ها اظهار کرد : باید کسانی که روحیه خدمت ندارند و فاقد کارایی هستند کنار بروند تا زمینه فعالیت برای نیروهای کاردان و فعال فراهم شود.

فرمانده سپاه عاشورا  بسیج را مایه امنیت، آسایش، آرامش، عزت، اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی توصیف کرد و گفت : بسیج در هر حوزه ای که وارد شده ، کارنامه ای درخشان از خود بر جای گذاشته و امروز  امنیت داخلی و بیرونی کشور مدیون فداکاری و تلاش های صادقانه بسیجیان است .

وی اشاره کرد : اینکه دشمنان در 43 سال گذشته به رغم انواع توطئه ها ، تحریم ها و طرح گزینه نظامی نتوانسته اند به انقلاب و نظام آُسیب بزنند این در سایه حضور پر قدرت بسیح و هوشیاری ملت ایران است.

سردار عباسقلی زاده در تعریف بسیح ، از همه ملت ایران به عنوان بسیحی نام برد و گفت : بسیح تنها محصور در نهادها و عنوان های خاص مانند بسیح رسانه ،‌ طلاب و ..... نیست بلکه در برگیرنده همه ملت است که با همدلی و وحدت در کنار هم برای موفقیت و پیشرفت کشور تلاش می کنند.

وی ولایی بودن، عشق خدمت به مردم ،‌ صداقت در کار، جان برکف بودن و تعهد را از ویژگی های بارز بسیجیان توصیف کرد  و ادامه داد: بر همین اساس بسیجیان امروز علاوه بر حوزه های امنیتی در امور عمرانی و محرومیت زدایی نیز وارد کارزار شده و در دور افتاده ترین نقاط کشور و استان با عزم راسخ برای خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

وی اطلاع رسانی از فعالیت های بسیج را یکی از مهمترین ماموریت های رده های مختلف سپاه عاشورا اعلام و اظهار کرد: رسانه ها به عنوان بازوان توانمند تبلیغاتی بسیج باید در کنار این نیروی مردمی بوده و با انعکاس اخبار و گزارشات مختلف آحاد مردم را از عملکردهای وسیع آن باخبر کنند.

فرمانده سپاه عاشورا اجرای تعداد ۱۴ عنوان طرح با اعتبار یکهزار و ۸۳۰ میلیارد ریال در حوزه های مختلف آبرسانی، برق، ساخت خانه های محروم و طرح های کشاورزی و محرومیت زدایی را از جمله عملکرد بسیج سازندگی آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تاکنون بیان کرد و ادامه داد: بر همین اساس بسیجیان استان از زمان شیوع کرونا تاکنون در قالب ۱۴ فعالیت بیش از یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از منابع خیران، دولت و سپاه به خانواده های نیازمند کمک کردند.

عباسقلی زاده اهدای ۲۹۹ سری جهیزیه، ساخت ۱۲۰ واحد و مرمت ۱۴۰ واحد مسکن روستایی، ایجاد اشتغال مستقیم برای تعداد یکهزار ۶۶ نفر به طور مستقیم و یکهزار و ۶۴ نفر به طور غیرمستقیم با ارایه تسهیلات ۵۳۰ میلیارد ریالی و تهیه و توزیع کالاهای اساسی برای خانوارهای نیازمند را از دیگر فعالیت بسیج آذربایجان شرقی بیان کرد.

وی با اشاره به آغاز هفته بسیج از فردا، از اجرای یکهزار و ۲۲۰ برنامه مختلف و متنوع در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در اجرای این تعداد برنامه علاوه بر نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج در شهرها، روستاها و بخش های مختلف، تمام دستگاه های اجرایی نیز همراه بسیج خواهند بود.

عباسقلی زاده ادامه داد: برنامه های فرهنگی، ورزشی، سیاسی، عقیدتی، هنری و اجتماعی یاد شده در قالب اقشار ۲۰ گانه و ۲۲ ناحیه بسیج آذربایجان شرقی اجرا می شود.

وی دیدار با رهبر معظم انقلاب و همایش اقتدار بسیجان را از جمله برنامه های بزرگداشت  هفته بسچی توصیف کرد .

به گفته وی در همایش اقتدار بسیحیان در شهرهای و بخش های استان آذربایجان شرقی بیش از 50 هزار بسیجی شرکت خواهند کرد.

فرمانده سپاه عاشورا بخش عمده مشکلات جاری کشور را ناشی از مزاحمت کشورهای قدرتمند و نیز سوء‌مدیریت دولت های گذشته بیان کرد و اقدامات دولت سیزدهم برای حل این مشکلات را مورد ستایش قرار داد.

وی افزود: هرچند دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مصمم و جدی است ، لیکن باید اذعان کرد که مردم از مسایل معیشتی ناراضی و گلایه مند که لازم در این ارتباط تدبیر و اقدامات عملی صورت بیگیرد.

سردار عباسقلی زاده از رسانه های خواست حل مشکلات اقتصادی را به عنوان مطالبه مردمی از دولتمردان پیگیری کنند.

 586