کد خبر: 1028360 تاریخ انتشار: 1400/05/07 20:08

واکنش سیدحسن خمینی به طرح ضد اینترنت مجلس

وقت نیوز -  سید حسن خمینی در واکنش به طرح ضد اینترنتی مجلس نوشت :  بزرگ ترین شرط توفیق یک قانون آن است که عموم مردم آن را یک «هنجار لازم» بدانند.؛ در غیر این صورت جامعه آن را «تحمیل غیر لازم» می داند.

به گزارش وقت نیوز ،‌ وی با  انتشار فیلمی از سخنان خود در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد :  برخوردهای سلبی با تکنولوژی و فضای مجازی بی اثر است .
او ادامه داد: بزرگ ترین شرط توفیق یک قانون آن است که عموم مردم آن را یک «هنجار لازم» بدانند.؛ در غیر این صورت جامعه آن را «تحمیل غیر لازم» می داند.

پایگاه  خبری جماران ضمن انتشار فیلم مذکور بخشی از سخنان وی در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب جمعیت ایثارگران در تاریخ  19 فروردین 1400 را بازنشر کرده و از و قول وی نوشته است : شاید یک دورانی می شد که شما یک چیزهایی را ببندید. یعنی مصونیت ناشی از محدودیت. ممکن بود بشود. اما امروز نمی شود.

ماهواره را منع کردید هست، گفتید تماس های تصویری نباشد، آمد، تلگرام را فیلتر کردید، هست.

بعضی وقت ها به ممیزی های که در کتاب ها صورت می گیرد خنده ام می گیرد؛ برای یک کتابی که تیراژی 700 500 نسخه است که  تازه 200 300 نسخه آن در انبار ناشر ممکن است بماند، همان با پی دی اف به وقت نرسیده 60 70 هزار نسخه آن خوانده می شود.

نوع دیگری از مدیریت را باید نشان داد، مصونیت را این بار نباید از زاویه محدودیت رفت

امکانش نیست، اگر باشد بحث کنید خوب است یا بد

خب وقتی امکانش نیست باید از نوع دیگری وارد این فضا شد

کما اینکه او خودش را تحمیل می کند

آن وقت ما همیشه از عقب سر می دویم!

586