کد خبر: 1028746 تاریخ انتشار: 1400/08/04 13:40

سفر استاندار آذربایجان شرقی به مراغه

وقت نیوز - استاندار جدید آذربایجان‌شرقی که روز نخست آبان ماه با حضور وزیر کشور معرفی شد، امروز سه شنبه در  نخستین سفر شهرستانی خود وارد مراغه شد و از سوی مسوولان محلی مورد استقبال قرار گرفت .

به گزارش وقت نیوز ،‌ «عابدین خرم»  در بدو ورود به مراغه بر مزار شهدای این شهرستان حضور یافت و نسبت به مقام آنان ادای احترام کرد.

وی سپس از مجتمع صنعتی «کاوه سودا و آسافلوت» که از جمله بزرگترین واحدهای شهرستان مراغه به شمار می روند بازدید کرد و از نزدیک مسایل آن ها را مورد بررسی قرارداد.

فراهم‌سازی زمینه اشتغال و رونق تولید و تکمیل آزادراه مراغه – هشترود از اصلی ترین مطالبات مردم مراغه از استاندار جدید است.

عملیات اجرایی طرح آزادراه مراغه – هشترود از شش قبل آغاز شده است .

این طرح با سهم ۶۰ درصدی دولت و ۴۰ درصدی خاتم‌الانبیاء و بانک سپه اجرا می‌شود و قطعه‌های دو و سه این آزادراه از پیشرفت ۸۵ درصدی برخوردار است؛ عملیات اجرایی قطعه چهار هنوز آغاز نشده است و قطعه پنجم نیز حدود سه سال قبل کلنگ‌زنی شد.

اخیرا نیز موافقت وزارت راه و شهرسازی مبنی بر مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی کنسرسیوم بانکی برای تامین سهم دولتی ۴۸ کیلومتر از آزادراه مراغه – هشترود صادر شد.

تکمیل آزادراه مراغه – هشترود نه تنها برای رونق و آبادانی شهرستان های مراغه و هشترود بلکه برای اهالی شمالغرب کشور دارای اهمیت ویژه است زیرا در زمان حاضر سوانح رانندگی متعدد منجر به فوت و خسارت در جاده مراغه – هشترود رخ می‌دهد.

586