کد خبر: 1036143 تاریخ انتشار: 1403/03/01 17:33

حماسه واقعی اینجاست ، تبریز

وقت نیوز - مردم تبریز امروز سه شنبه با همراهی مردم سایر شهرهای استان و نیز گروه هایی از مردمان استان های همجوار با شرکت در آیین بدرقه شهدای خدمت حماسه واقعی را خلق کردند.

به گزارش خبرنگار وقت نیوز ‌، میدان شهدای تبریز و خیابان ها و کوچه های مشرف به آن مکان بدرقه و شهدای خدمت امروز سه شنبه از نخستین ساعات اولیه مملو از جمعیت و مردمان سیاه پوش بود که برای خدا حافظی و قدردانی از خادمان خود حضور یافته بودند.

شکوه و عظمت مشارکت مردم در این آیین آن چنان وسیع و گسترده و انبوه بود که شرح بیان و ترسیم عینی آن از توان قلم ،‌زبان و کلام و دورببین عاجز است ،‌

اگر گفته شود از بدو پیروزی انقلاب چنین تجمع و موجی از جمعیت در تبریز شکل نگرفته و بی نظیر بود سخن به گزاف نگفته  اغزاق نکرده ایم ، همه آمده بودند حتی آن هایی که بعضا نق می زنند و از عملکرد ها ناراضی هستند.

از پیر ،‌جوان،‌ زن و مرد و دختران چادر سیاه همراه با فرزندان خردسال آمدند و حماسه بزرگ و تاریخی را در تبریز رقم زدند.

مردم آمدند و نشان دادند که خادمان خود را به خوبی می شناسند و خدمات آنان را و رفتارهای مردمی شان را قدر می دانند و ارج می گذارند.

اگر چه همه این عزیزان مردان راه خدمت بودند ، اما سید آذربایجان و سید خندان ما از جنس دیگری بود ، او عین خدمت ، عین مردم بود ،‌ او بردل ها حکومت می کرد و به معنی واقعی ملجا و پناهگاه دردمندان و محرومان بود‌ ،

آیت الله سید محمدعلی آل هاشم درعین اقتدار و استواری و فارغ از گرایشات سیاسی و انقلابی  محور وحدت و مرجع مورد اعتماد برای مردم و مسوولان بود.

با حصور و تالیف قلوب آن فقید سعید فضای در همه سال های اخیر  آکنده از همدلی و دوستی و مهر و مروت بودو امور و برنامه های توسعه استان  به ویژه در ماه های اخیر با حضور استاندار حوان و پر تلاش مرحوم مالک رحتمی به خوبی پیش می رفت .

بیان حسنات و نیکی های سید آذربایجان ما تمامی ندارد ، او هزینه نداشت هر چه بود خدمت بود و سود و نعمت برای دین خدا ،‌ نظام اسلامی و ایران عزیز ، رفتن اش در باورمان نمی گنجد او مرد تکرار نشدنی برای خطه آذربایجان بود که یاد و خاطره اش برای همیشه تاریخ این خطه ماندگار خواهد بود.

آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ‌، آیت الله سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ‌، حسین عبداللهیان وزیر امور خارجه ،‌مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند همراه دیگر رییس جمهور عصر / یکشنبه / به هنگام بازگشت از مراسم بهره بردای سد قیز قلعه سی در سانحه هوایی در ارتفاعات روستای طویل حومه ورزقان به شهادت رسیدند.

586

نوروز قاسمی مدیر مسوول