کد خبر: 1036144 تاریخ انتشار: 1403/03/02 10:28

برنامه های تشییع اختصاصی و وداع با سید شریف آذربایجان در تبریز
فردا پنجشنبه از ساعت 30 : 9 میدان شهدا

وقت نیوز -  وقت نیوز - رییس ستاد اقامه نماز جمعه تبریز برنامه های تشییع اختصاصی و تجلیل از سید شریف آذربایجان و آخرین وداع مردم با حضرت آیت الله سید محمدعلی آل هاشم نماینده فقید ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب و معتبر تبریز را اعلام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عباس موسوی شناس دقایق قبل در باره جزئیات این برنامه ها به وقت نیوز گفت : پیکر مطهر حضرت آیت الله شهید سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز چهارشنبه از تهران به تبریز منتقل می شود و فردا پنجشنبه آیین تشییع اختصاصی وی  و تحلیل از این سید بزرگ و خادم ملت از ساعت 30 : 9 از میدان شهدا تا میدان ساعت برگزارخواهد شد و در ادامه از این مکان به وادی رحمت انتقال و در قطعه صدیقین آرام خواهد گرفت .

وی افزود : شام غریبان آن زنده یاد همراه با مجلس ترحیم هم فردا پنجشنبه از 17ساعت الی 19 با حضور شخصیت ها ،‌مسوولان و قشرهای مختلف مردم  متدین تبریز و استان در مصلی امام خمینی ره تبریز بر پا خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی شناس ضمن قدردانی از ابراز همدردی اقشار مختلف مردم ، از عموم مردم متدین و وفادار برای حضور در آیین های تشییع اختصاصی ،تجلیل از امام جمعه محبوب و معتبر تبریز و آخرین وداع با این سید تکرارنشدنی دعوت کرد.

وی یاد آوری کرد :  آیین اولین جمعه شهید آیت الله آل هاشم برای بانوان و خواهران روز جمعه از ساعت 16 الی 18 در مسجد کریم خان تبریز منعقد خواهد شد.

آیت الله سید محمدعلی آل هاشم نماینده فقید ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب تبریز عصر یکشنبه به همراه آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ‌، حسین عبداللهیان وزیر امور خارجه ،‌مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی در مسیر بازگشت  از مراسم بهره بردای سد قیز قلعه سی در سانحه هوایی در ارتفاعات روستای طویل حومه ورزقان به شهادت رسیدند.

سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور،خلبان و کادر فنی بالگرد حامل رئیس‌جمهور هم در این سانحه به شهادت رسیدند.

586